گیم کلاب دیاکو | بلاگ

فیلم‌های محبوب اتاق فرار

ده فیلمی که طرفدارای اتاق فرار از تماشاشون لذت خواهند برد!

بنای این لیست فرار هست؛ موقعیتی که شخصیت‌ها در محلی گیر کردن و ناچارن برای نجات زندگی‌شان و خارج شدن از آن مخمصه معماهای پیچیده‌ای را حل و اسرار آن را کشف کنند! بر اساس ماهیت فرار، اکثر این فیلم‌ها یا هیجان‌انگیزن یا ترسناک. اما نگران نباشید! همه اتاق‌های فرار اینطوری نیستن درواقع این بازی تیمی و سرگرمی دوستانه، بیشتر ماجراجویانه ست تا ترسناک.

پس شروع کنیم!

Escape Room (2019)

ماجرا از این قرار است که 6 غریبه خودشان را در مارپیچی از اتاق‌های اسرارآمیز میبینن که برای زنده ماندن باید مغزشان را به کار بگیرن. اینکه چطور افرادی با پیشینه‌های متفاوت تلاش میکنن به همدیگر نزدیک شوند از جذابیت‌های Escape room است.

Gerald’s Game (2017)

زوجی در تلاشن تا ازدواج شان را در خانه‌ی متروکه‌ای کنار دریاچه، هیجان‌انگیزتر کنن. پس از مرگ غیرمنتظره‌ی مرد، همسر او درحالی‌که به تخت بسته‌شده، باید برای زنده ماندن و فرار بجنگد. آیا زن می‌تواند فرار کند؟

Infinity Chamber (2016)

مردی که در یک زندان اتوماتیک گیر افتاده باید برای فرار، کامپیوتری را دور بزند! با یک نگاه ساده، میشه گفت این یک ژانر ترسناک و هیجان‌انگیز است.

Exam (2009)

هشت کاندید برای به دست آوردن یک شغل ایده آل درحال رقابتند. آن‌ها در یک اتاق امتحان حبس شده و باید آزمون نهایی شان را بدهند. " 3 قانون را دنبال کنید و به 1 سؤال پاسخ دهید." راحت به نظر می‌رسد، اما این سؤال چیست؟

Breathing room (2008)

تونییا در اتاقی با ۱۳ غریبه که با اعدادی شماره‌گذاری شده‌اند، بیدار شده و متوجه می شود که آخرین شرکت‌کننده در یک بازی مرگبار است. سرنخ‌های مخفی اطلاعات بیشتری درباره هر بازیکن نشان می‌دهد و کسی نیست که بتوان به او اعتماد کرد. درهرصورت یا آن‌ها یکدیگر را می‌کشند یا همه با هم کشته خواهند شد.

Fermat’s Room (2007)

۴ ریاضیدان به یک مهمانی دعوت شدن تا معمایی را حل کنن. اما به‌محض رسیدن، در یک اتاق کوچک مکانیکی حبس میشن. میزبان مرموز برای هر پازل یک دقیقه وقت می‌دهد تا آن را حل کنند، زنده بمانند و هم‌زمان دلیل حضورشان را هم کشف کنند.

House of 9 (2005)

۹ غریبه بدون هیچ ارتباط مشخصی ربوده شده و درحالی‌که تحت تأثیر مواد مخدرند، در خانه‌ای حبس شده‌اند. صدایی مرموز آن‌ها را کنترل می‌کند و مجبورند از دستورالعمل‌های این صدا پیروی کنند تا کشته نشوند.

Saw Movie Series(2004-2021)

معروف‌ترین فیلم اتاق فرار، که در آن شرکت‌کنندگان باید دستورالعمل‌ها را دنبال کرده و در بازی قاتلان شرکت کنند، اره است. همیشه هزینه ی حل معماهای بی‌رحمانه زیاد است و شانس فرار خیلی کم. به‌جرئت می‌توان گفت این فیلم نمادین، الهام‌بخش سازندگان فیلم‌های ترسناک امروزه است. تا کنون ۹ قسمت سینمایی از سلسه فیلم های سینمایی اره تهیه و اکران شده‌ است که همه آن‌ها می‌توانند برای دوستداران اتاق فرار جذاب باشند. البته تماشای این فیلم به کودکان و افراد حساس توصیه نمی شود.

Panic room (2002)

مادر و دختری به خانه جدیدی نقل‌مکان کرده‌اند اما وقتی سه مرد به دنبال یک ثروت گمشده به‌زور وارد خانه ی آن‌ها می‌شوند، مادر و دختر مجبور به استفاده از یک اتاق وحشت شده و مادر باید راهی برای کمک به دخترش و نجات او پیدا کند.

Cube (1997)

Cube یکی از اصلی‌ترین درام های علمی تخیلی ای ست که تاکنون خلق شده. ۶ نفر بی‌اختیار در یک هزارتوی بی‌پایان و پر از تله‌های مرگبار قرار می‌گیرند. اتاق‌های خسته‌کننده و مرگبار بسیاری که به یکدیگر وصل شده‌اند و هیچ راه مشخصی برای فرار از آن‌ها وجود ندارد.

و اما انتخاب برتر

ما انتخاب‌های خود را از جدیدترین تا قدیمی‌ترین مرتب کردیم، و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام فیلم بهتر است. اما ما معتقدیم که چیزهای واقعی خیلی بهترند! اگر دوست دارید خودتان یک اتاق فرار را تجربه کنید، ما در دیاکوکلاب پیشنهاد‌های عالی‌ای برای شما داریم!