گیم کلاب دیاکو

معرفی اتاق فرار داوینچی

مطمئنا تابلوی شام آخر را می شناسید. بزرگترین نقاشی دیواری لئوناردو داووینچی!

چندتا جام روی میز هست؟

هیچ جامی نیست، حتی یکی!

این مسئله یکم عجیب بنظر می رسد!

جام مقدس
طبق برخی داستان ها و افسانه ها، جامی که عیسی در شام آخر به همراه حواریون خود از آن نوشید، جام مقدس نام دارد و خونی که از بدن مسیح هنگام مصلوب شدن خارج شده در این ظرف ریخته شده است. برای این جام در افسانه‌ها ویژگی‌های خارق العاده‌ای ذکر شده است. از جمله جوانی همیشگی و جاودانگی، برآورده شدن آرزوها، شفا دادن زخم‌ها، پیش‌گویی از آینده، و به طور کلی به عنوان منبعی از قدرت خداوند بر روی زمین شناخته می‌شود.
جالب است که در اساطیر آسیایی هم روایاتی وجود دارد که با مشخصات جام مقدس همخوانی دارد. مثل جام جهان‌بین، جام کی‌خسرو، آیینه سلیمان، آیینه سکندر، جام جم، و ...
از جام مقدس در انجیل هم سخن گفته شده اما تا قرن دوازدهم، داستانی از جام در میان نبود. در شعری که در سال های ۱۱۸۱ تا ۱۱۹۰ نوشته شده، یکی از شوالیه های میز گرد به قصر اسرارآمیزی رفت که Fisher King از جام محافظت می کرد.
در روایات آمده است که همیشه افرادی تحت عنوان شوالیه، از جام محافظت می‌کنند تا دست بدخواهان به آن نرسد. تا کنون افراد زیادی مدعی شده‌اند که جام مقدس را پیدا کرده‌اند اما صحت گفته هیچ کدام تأیید نشده است.

کشته شدن آخرین نگهبان در موزه لوور
جام مقدس نماد قدرت خداوند بر روی زمین است. یادتان باشد همواره افرادی از جام مقدس حفاظت می کنند، اما شب گذشته در موزه لوور شهر پاریس آخرین نگهبان جام مقدس به طرز مشکوکی به قتل رسید. وی در آخرین لحظات زندگی خود، نشانه‌هایی را بر جای گذاشت تا فقط کسانی که لیاقت و شایستگی دارند، جام مقدس را پیدا کرده و از آن محافظت کنند. شما باید هر چه سریع‌تر جام را پیدا کنید و از دست افراد بد ذات آن را حفظ کنید.

شما می توانید معماهای اتاق داوینچی با ژانر ماجراجویی را در مدت تنها ۶۰ دقیقه همراه با هم تیمی های خود، حل کنید. امتیاز دشواری این اتاق ۳۸۰۰ بوده که به همین دلیل، اتاق فرار داوینچی به عنوان سخت ترین اتاق فرار دیاکو شناخته می شود.

ماجراجویی
ژانر (سبک)
۶۰ دقیقه
مدت زمان بازی
۴ تا ۶ نفر
تعداد افراد
۱۰۵ هزار تومان
هزینه هر نفر
بالای ۱۳ سال
محدودیت سنی
91
3800