گیم کلاب دیاکو | رویدادها

بازی محیطی در مجموعه تفريحی دياکو

برگزاری بازی محیطی

بازی محیطیِ ARG (Alternate Reality Game) که شاید بتوان آن را بازیِ واقعیتِ بدل یافته ترجمه کرد، نوعی جدید از بازی های دسته جمعی است که در دنیای واقعی و مجازی و با استفاده از ابزار و رسانه های قدیمی و جدید رخ می دهد.
این بازی از دنیای واقعی و زندگی روزمره به عنوان یک پلتفرم برای تعریف یک داستان استفاده می کند و برای این کار داستان سرایی چندرسانه ای را به کار می گیرد به این معنا که معماها و سرنخ ها در هر جایی ممکن است باشند. از در و دیوار شهر، پاکت های نامه و ایمیل ها گرفته تا پوسترها و فیلم ها و موزیک ها. نکته جالب توجه این نوع بازی این است که روند داستانش کاملا وابسته به رفتار بازیکن است و مسیر بازی می تواند با توجه به نوع تعامل بازیکن با آن، متفاوت پیش برود.
بازی محیطی در مجموعه دیاکو به این صورت است که معماها می توانند در هر کجای دیاکو کلاب قرار گیرند. کافی است تیمی خلاق و ماجراجو وارد عمل شده و با پیدا کردن معماها برنده بازی شوند. از این بازی برای سورپرایز تولد هم میتوان استفاده کرد؛ به این صورت که در بین سرنخ ها و معماها، هدایایی را برای عزیزانتان قرار میدهیم تا در حین بازی، شگفت زده شوند.